fbpx
18 październik 2020

4 Sprawdzone korzyści SEO dla transkrypcji wideo

1919 razy

Transkrypcja wideo nie musi być zniechęcająca. W rzeczywistości, dzięki prostemu procesowi w Transkrypcje-nagran.eu, możesz użyć transkrypcji nagrania, aby poprawić SEO swojej witryny i utrzymać dobre pozycje w wyszukiwarce Google. A to dopiero początek! Od budowania linków po niższe współczynniki odrzuceń, pokażemy, jak transkrypcja wideo może pomóc w opracowaniu najlepszych praktyk SEO.

Gdy zaczniesz optymalizować wyszukiwanie, zaczniesz dostrzegać ogólne korzyści. W końcu zwiększony ruch powinien generować więcej leadów, a więcej leadów generuje większą sprzedaż, co zwiększa

przychody. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym ekspertem w dziedzinie marketingu w wyszukiwarkach, transkrypcja filmów to jedna ze strategii, w której powinieneś sięgnąć po pięty i wdrożyć.

 Przegląd

Algorytm Google ma setki (jeśli nie tysiące) czynników rankingowych, które określają Twoje należne miejsce w wynikach wyszukiwania. Z tego powodu może wydawać się, że trudno jest zachować kontrolę nad sytuacją podczas tworzenia strategii SEO.

Ale oto wskazówka: zacznij tam, gdzie mieszkają Twoi widzowie. Niezależnie od tego, w jakiej niszy jesteś i co sprzedajesz, Twoi odbiorcy konsumują treści za pośrednictwem wideo. Dlatego transkrypcje filmów są ważne w marketingu w wyszukiwarkach.

Cztery duże zalety transkrypcji wideo dla SEO to:

1. Wyższe rankingi wyszukiwania

2. Zwiększony ruch

3. Możliwości budowania linków

4. Więcej czasu spędzonego na oglądaniu i niższe współczynniki odrzuceń

Treści wideo są tutaj na stałe

Mając to na uwadze, omówmy, dlaczego transkrypcje są tak ważne w pierwszej kolejności. Tak jak mówiliśmy powyżej, Twoi klienci oglądają filmy, czy tego chcesz, czy nie. Przeciętny człowiek ogląda ponad godzinę i pół treści wideo online w ciągu dnia, więc jeśli nie używasz wideo jako część strategii, należy rozpocząć. W rzeczywistości 81% firm używa obecnie wideo jako narzędzia marketingowego, ponieważ jest to konieczne w dzisiejszych czasach.

Jako konsumenci pragniemy interakcji z naszymi treściami. Niezależnie od tego, czy jest to dźwięk, czy wideo, chcemy czegoś wciągającego. A to dlatego, że jesteśmy nieustannie bombardowani reklamami i wszelkimi formami marketingu, bez względu na to, gdzie jesteśmy (Internet czy nie). Kiedy decydujemy się na interakcję z marką, musimy teraz mądrze wybierać. Dlatego musisz mieć treści, które będą się wyróżniać i zapewniać wartość Twoim klientom, a wartość tę można znaleźć w wideo.

Dlaczego warto korzystać z transkrypcji wideo?

Wiemy już, że wideo jest ważne, ale o co chodzi z transkrypcjami? Cóż, zapewnienie transkrypcji filmu zwiększy zaangażowanie i od razu dotrze do szerszej publiczności. Ponieważ szybko konsumujemy treści, chcemy szybciej dojść do sedna sprawy, ale czasami wideo wymaga czasu, aby opowiedzieć historię.

Transkrypcje pomagają klientom śledzić lub szybko wyciągać najważniejsze informacje, które są dla nich przydatne. Pozwala także na łatwe udostępnianie treści. Ale co najważniejsze, transkrypcja wideo i napisy zamknięte powinny być używane, aby zapewnić tę samą wartość osobom niedosłyszącym lub w miejscu, w którym jest trudno go usłyszeć (kawiarnia, pociąg, autobus). Dlatego transkrypcje są łatwym sposobem na poszerzenie zasięgu treści wideo - łączysz się z użytkownikami, którzy normalnie nie angażowaliby się tylko w samodzielny film.

Filmy są świetne, ale wyszukiwarki takie jak Google nie mogą indeksować filmów

Chociaż sztuczna inteligencja Google jest dość intuicyjna, nie ma jeszcze nadludzkich zdolności. Nie może określić, czym jest obraz, ani nawet indeksować zawartości wideo. Tak jak tagi alt są ważne w przypadku obrazów, transkrypcje są ważne w przypadku filmów.

Posiadanie listy dialogowej umożliwia Google indeksowanie treści Twojego filmu wideo i zrozumienie tematu. Bez tego przeszukiwacz nie ma możliwości określenia kontekstu i zostanie pozostawiony samym sobie. Jedną rzeczą, której nie chcesz robić (zwłaszcza jeśli pracujesz nad budowaniem strategii SEO), jest pozostawienie Google ustalenia własnego kontekstu. Zawsze chcesz udostępniać robotom indeksującym, a co ważniejsze, swoim odbiorcom jak najwięcej informacji. Na szczęście transkrypcja zapewnia wszystkie informacje, których robot indeksujący lub klient może potrzebować, a jednocześnie przynosi korzyści Twojej firmie na wiele innych sposobów.

4 Korzyści SEO dla transkrypcji wideo

Jeśli chodzi o transkrypcję, SEO ma wiele zalet. SEO odgrywa ogromną rolę w sukcesie Twojej strony internetowej, a co za tym idzie Twojej firmy. Omówimy dzisiaj 4, ale jest o wiele więcej powodów, aby transkrybować dźwięk na tekst . Nawet odrobina uwagi, jeśli chodzi o przepisywanie wideo na tekst, może pomóc w osiągnięciu tygodniowych, miesięcznych i rocznych celów.

1. Transkrypcja pomaga w rankingu Twojego filmu

Transkrypcje nagrań pomagają w pozycjonowaniu treści na wiele sposobów. Krótko mówiąc, tworzą treści do indeksowania przez Google. A gdy Google indeksuje treść, wyszukuje kluczowe wskaźniki, które wskazują, że treść jest przydatna dla wyszukiwarek. Dostarczając transkrypcję wideo, w treści umieszczasz słowa kluczowe, które Google może znaleźć i uszeregować.

Ponadto, ponieważ roboty indeksujące potrzebują transkrypcji, aby określić zamiar, te dodatkowe informacje dostarczą bardziej odpowiednich informacji, a trafność jest w rzeczywistości dużym czynnikiem rankingowym. W miarę uczenia się sztuczna inteligencja Google stara się zapewnić wyszukiwarkom najbardziej trafne wyniki, więc posiadanie materiału, który pokazuje Twoje treści, jest ważne, pomoże to poprawić Twoje rankingi w wynikach wyszukiwania.

2. Transkrypcja nagrania zwiększa ruch w witrynie

Jeśli chodzi o SEO, rankingi i ruch idą ze sobą w parze. Jeśli jedno pójdzie w górę, zwykle wpłynie to na drugie i odwrotnie. Jeśli więc transkrypcje poprawią rankingi, przyniosą również korzyści Twojemu ruchowi. Im wyżej w Google znajdują się Twoje docelowe słowa kluczowe, tym bliżej pierwszej pozycji, która przyciąga więcej ruchu i kliknięć do stron docelowych i treści.

Rozumowanie jest dość proste - zwykle nikt nie klika obok pierwszej strony Google. Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz na pierwszej stronie, po prostu przeformułuj swoje zapytanie. Dlatego tak ważne jest zajęcie miejsca przynajmniej w pierwszej dziesiątce wyników dla najlepszych słów kluczowych. Wyższy ranking wygeneruje większy ruch, a zwiększony ruch prowadzi do wyższych rankingów. To wszystko się splata.

3. Transkrypcja tworzy możliwości budowania linków

Strategia budowania linków może obejmować zarówno linki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, co oznacza, że ​​łączysz się z treścią we własnej domenie i próbujesz przekonać zewnętrzne witryny, aby odsyłały do ​​Ciebie. Transkrypcje wideo zapewniają korzyści dla obu.

W przypadku linków wewnętrznych transkrypcje umożliwiają tworzenie linków do innych odpowiednich treści w Twojej witrynie. Na przykład, jeśli Twój film wideo omawia funkcje produktu, możesz utworzyć łącze do określonej strony produktu w swojej witrynie. Podczas tworzenia tych linków zaczniesz tworzyć sieć, w której klient może łatwo przechodzić od jednego tematu do drugiego, po prostu klikając treść.

Jeśli chodzi o linki zewnętrzne, kilka lat temu Moz przeprowadził badanie, aby określić, jakie rodzaje treści konsumenci najczęściej łączyli. Okazało się, że treści zawierające filmy, obrazy i listy otrzymały o 70% więcej linków niż strony zawierające same obrazy i listy! To mówi nam, że ludzie CHCĄ udostępniać treści. Po prostu musi być atrakcyjne i łatwe do udostępnienia.

Transkrypcja nagrań pozwala użytkownikom łatwo określić, czy chcą udostępnić Twój plik wideo. A jeśli Twój film został starannie wyselekcjonowany i odpowiedni dla Twojej branży, będzie to łatwa decyzja.

4. Transkrypcja obniża współczynniki odrzuceń

Ponieważ umieszczenie transkrypcji wideo w Twojej witrynie zwiększy zaangażowanie i poszerzy grono odbiorców, jest całkiem oczywiste, dlaczego współczynniki odrzuceń spadłyby, a średni czas spędzony na stronie wzrósł. Transkrypcja zapewnia klientowi więcej treści do spożycia. Jeśli osoba trafi na stronę zawierającą tylko wideo i nie będzie w stanie słuchać dźwięku, kliknie. Transkrypcja pomoże, jeśli użytkownik potrzebuje konsumować zawartość w cichym otoczeniu. Pozwalając im na to, pozostaną dłużej w Twojej witrynie i uzyskają większą wartość z tego, co wyprodukowałeś!

Dodatkowa wskazówka: Przekształć transkrypcje w różne media komunikacyjne

Jako dodatkowy bonus, transkrypcje mogą również zapewnić nadwyżkę różnych możliwości treści. Na początek Twój film ma już wersję tekstową, a transkrypcje nagrań można łatwo zamienić na posty na blogu. Dzięki kilku poprawkom i optymalizacjom uzyskasz obszerną treść, która będzie również mogła zajmować pozycję w wynikach wyszukiwania, co dodatkowo przyniesie korzyści Twojemu SEO.

Możesz również rozważyć podzielenie transkrypcji na przydatne posty w mediach społecznościowych lub stworzyć łatwą do naśladowania listę kontrolną, aby pokazać, jaką wartość może zapewnić Twoja firma. Budowanie zasobów wokół transkrypcji sprawi, że Twoje treści będą bardziej dostępne i pozwolą Ci dotrzeć do różnych odbiorców.

Podsumowanie.

Niezliczone korzyści płynące z transkrypcji wideo dla SEO i Twoich klientów są niezaprzeczalne. Ten prosty proces transkrypcji filmów nie tylko poprawi kondycję Twojej witryny, ale także zapewni znacznie lepsze wrażenia użytkownika.

Transkrypcje-nagran.eu ma wszystkie narzędzia do transkrypcji nagrań, których będziesz potrzebować, jeśli chodzi o tworzenie najdokładniejszej transkrypcji audio i wideo.

Napisz do nas, odpowiemy niezwłocznie:

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Formularz kontaktowy

Telefon: +48 692583349

 Profesjonalna transkrypcja nagrańProfesjonalna transkrypcja nagrań TwetterProfesjonalna transkrypcja nagrań YTProfesjonalna transkrypcja nagrań instagramProfesjonalna transkrypcja nagrań instagram

Kiedy pracujemy?

Pracujemy 7 dni w tygodniu, także w dni wolne od pracy.

Dlatego zapraszamy do kontaktu o każdej porze.

Dotyczy to kontaktu poprzez e-mail oraz komunikatory internetowe.

Telefon czynny jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8:00 do 21:00.

O Nas

Przepisywanie ze słuchu to nie tylko nasza praca, to przede wszystkim... przyjemność i pasja. Lubimy to, co robimy, dzięki czemu w każde zlecenie wkładamy 100% serca.

Powierzając nam swoje materiały, mają Państwo gwarancję rzetelnego i solidnego wykonania transkrypcji.

Nasze usługi odznaczają się przede wszystkim konkurencyjnymi cenami- zdecydowanie najniższymi na rynku!

Transkrypcja medyczna

Specjalistyczna transkrypcja medyczna wykonywana jest dla przychodni, lekarzy, ośrodków medycznych, gabinetów lekarskich oraz klinik. Nasz zespół oddanych i doświadczonych specjalistów w transkrypcjach medycznych gwarantuje dokładność i wierność  transkrypcji. Sprawdź nas!
Facebook

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej